22.12.2017

Порошенко рік не підписує свій закон про повернення всіх вкладів у держбанках

порошенко

Внесений президентом у грудні минулого року як невідкладний законопроект досі припадає пилом в його адміністрації.

Президент Петро Порошенко вже рік не підписує запропонований ним же й ухвалений Верховною Радою закон про 100% гарантії всіх вкладів громадян у державних банках.

Про це свідчать дані законопроекту №5553 на сайті парламенту, повідомляє "Поштівка".

Зазначеним документом держава гарантує фізособам-вкладникам держбанків відшкодування тієї частини суми вкладу, що перевищує граничний розмір відшкодування коштів за законом про гарантування вкладів.

Порошенко вніс у Раду цей проект закону 19 грудня 2016 року, визначивши його як невідкладний. Депутати ухвалили його наступного ж дня. Спікер парламенту Андрій Парубій відразу підписав документ і відправив до Адміністрації президента.

Відтоді минув уже рік, а Порошенко так і не підписав законопроект.

15.12.2017

Сільгоспвиробництво в Україні скоротилося з початку року майже на 3%

15 Грудня 2017, 15:09

Виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-листопаді 2017 року скоротилося на 2,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Про це повідомляє Поштівка, із посиланням на Державну службу статистики.

За вказаний період сільгосппідприємства знизили виробництво на 4,7%, господарства населення – на 0,5%.

Виробництво продукції рослинництва в січні-листопаді впало на 3,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, тваринництва – на 0,3%.

У той же час сільгоспвиробництво в Україні в 2016 році зросло на 6,3% в порівнянні з 2015 роком.

Індекс сільськогосподарської продукції відображає відносний рівень змін загальних фізичних обсягів продукції сільського господарства, вироблених за певні періоди часу, які обрані для порівняння. Для визначення індексу сільськогосподарської продукції використовуються обсяги продукції сільського господарства в постійних цінах. За постійні ціни прийняті середні ціни 2010 року.

Нагадаємо: в 2016 році українські аграрії закупили сільгосптехніки на 5,5 млрд грн, що в 4 рази більше, ніж в 2013 році.

Дмитро Чалий: «Українське Дунайське пароплавство повинно розвиватися на системній основі»

Чалий
Дмитро Чалий

 

Дмитро Чалий 29 листопада був призначений виконуючим обов’язки голови Правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство». Керівник УДП розповів нам про свої перші враження про судноплавну компанію і найближчі плани.


– Дмитро Сергійович, раніше ви не працювали у судноплавних компаніях, наскільки швидко ви освоюєте специфіку Дунайського пароплавства?
– У мене є чималий досвід роботи на керівних посадах у великих державних компаніях, і питання, які необхідно вирішувати керівникам, у них загалом однакові – економіка підприємства, рух фінансів, підготовка, узгодження і виконання фінплану, планування, договірна робота, кадри і робота з персоналом, охорона праці, безпека, закупівлі, навчання співробітників, реклама, маркетинг, антикорупційні заходи, співпраця з місцевою владою, взаємодія з контролюючими органами. Навіть питання комп’ютеризації, або як кажуть ІТ-забезпечення, адміністративно-господарська діяльність, транспортне обслуговування, обслуговування будівель – вони в цілому абсолютно однакові. Раніше я працював У структурі цього ж міністерства, займався тими, що і тут, питаннями з тими ж підрозділами Міністерства інфраструктури України, наприклад, затвердженням фінплану підприємства і внесенням змін до нього.
Що стосується судноплавства – в Одеському морському порту, де я працював раніше, є буксирний і технічний флот, причому саме він, а не вантажно-розвантажувальні роботи, дає порту основні доходи. Тому мені досить добре знайома і судноплавна термінологія і питання, пов’язані з технічним обслуговуванням, ремонтом, докуванням, бункеруванням, роботою екіпажів на суднах, а також проблеми, пов’язані з фрахтуванням та управлінням флоту, підвищенням його ефективності та безпекою мореплавання.
Крім того, я маю профільну освіту – закінчив Національний транспортний університет за фахом «Організація перевезень та управління на транспорті», зараз здобуваю другу вищу освіту в Одеському національному морському університеті. Тому в специфіці діяльності пароплавства для мене немає ніяких таємниць. Тим більше, управління пароплавством не зводиться до володіння широкими знаннями з вузькопрофільних питань, наприклад, у судноремонті – для цього є відповідні технічні фахівці.

02.12.2017

Ситник висунув СБУ серйозне звинувачення

Генпрокуратура порушила справу проти директора НАБУ Поштівка

Директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник висловив обурення діяльністю Служби безпеки України (СБУ), яка зіпсувала усі спеціальні операції бюро.

Як повідомляє «Поштівка» із посиланням на «ТСН.Україна», за прогнозами директора НАБУ  боротьба буде продовжуватися, а успішні результати діяльності бюро СБУ привласнюватиме собі. "Мета дій СБУ – зрив спецоперації НАБУ з документування схеми у ДМСУ", – розказав Артем Ситник. Метою СБУ є зірвання спеціальних операцій НАБУ. Результат вже є: операції тимчасово припинено.

"Ми розраховували розкрити масштабну корупційну схему в ДМСУ. У країні, яка воює, не можна допускати незаконного видання паспортів громадянина України", – сказав він під час брифінгу.

Нагадаємо, у середу, 29 листопада, СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро (НАБУ) при спробі передачі хабара першому заступнику голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Додамо, що антикорупціонерам закидають спробу незаконного притягнення високопоставлених чиновників до кримінальної відповідальності та дискредитації, у намаганні позитивного висвітлення результатів та здобутків НАБУ по боротьбі з корупцією.