22.10.2018

Чехія збирається працевлаштувати вдвічі більше українців

Починаючи з січня нового 2019 року Чехія збирається в 2 рази збільшити квоти на працевлаштування українців. За попередніми підрахунками роботу в цій країні щороку зможуть знайти до 40 тис. українців, повідомляє Поштівка.

В Економічній палаті Чехії збільшення квот вважають справою вирішеною. За це давно виступає більшість чеських фірм і компаній. Тепер вони, нарешті, отримали підтримку з боку держави.

«Прем'єр-міністр Андрій Бабиш позитивно сприймає цю ідею і зацікавлений у тому, щоб її реалізувати», — сказав голова Економічної палати Володимир Длоугій.

Водночас сайт Denik.cz повідомляє, що нестача робочої сили щорічно завдає чеському бізнесу збитки в розмірі 110 млрд крон.

Кожен українець, який працює в Чехії за програмою «Режим Україна» (Režim Ukrajina), відраховує одному чеському пенсіонеру 440 крон на рік.

Якщо Чехія збільшить квоти на українців до 40 тис., то загальний дохід державного бюджету від їх працевлаштування може досягти 10 млрд крон на рік, йдеться у повідомленні.

21.10.2018

У Будапешті директори пароплавств говорять про добросовісну конкуренцію на Дунаї


У Будапешті на Конференції директорів дунайських пароплавств обговорюють надійне партнерство і добросовісну конкуренцію


У роботі конференції, урочисте відкриття якої відбулося 18 жовтня, беруть участь представники півтора десятка дунайських пароплавств і судноплавних компаній-учасників Братиславських угод, а також підприємств і організацій, діяльність яких пов’язана з водним транспортом і дунайським судноплавством. Порядком денним засідання КДДП передбачений розгляд питань, які сприятимуть реалізації Братиславських угод, спрямованих на забезпечення надійного партнерства і добросовісної конкуренції на Дунаї, та підвищенню привабливості дунайського судноплавства як важливого елементу міжнародного транспортного коридору № 7. Основними стали загальні для всіх проблемні питання організації роботи флоту на лімітованих ділянках Дунаю, взаємодія з владою з питань безпеки судноплавства, взаємодопомога під час мілководдя і льодоставу та інші.

Українське Дунайське пароплавство підготувало до розгляду два питання: про роботу з Кабінетом комісара Європейської комісії з транспорту щодо створення дієвого механізму підтримки й розвитку дунайського судноплавства та про здійснення проекту єдиної інформаційної платформи для підтримки діяльності дунайських пароплавств.

14.10.2018

В Україні – найвища у Європі ставка ПДВ на харчі

Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це держави з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчі становить 7%.

Про це заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише Поштівка.

Експерт, коментуючи зростання в Україні цін на харчі, зазначив, що деякі продукти харчування в Україні коштують дорожче, аніж у сусідній Польщі.

«У нас відбулося дуже серйозне зростання цін. Це завжди відтягували. А якщо до кінця року в нас буде інфляція 12%, то щомісяця зростатимуть ціни на все. Лідерами тут є овочі. Зростатиме у ціні також хліб. Але загалом зростання цін на продукти буде дуже серйозне. Хоча вже зараз у нас деякі продукти на 20% дорожчі, аніж у Польщі», – зазначив Олексій Дорошенко і додав, що ціна бензину також впливатиме на ціну продуктів харчування.

Читайте також: Аграрна країна Україна має дорожче молоко, ніж у сусідів, – експерт

Окрім того експерт заявив, що в Україні майже немає контролю за ціноутворенням.

«У нас майже немає впливу держави на ціни. Часто це відбувається проти виробника і проти споживача. А коли говорили про регулювання цін на соціальні продукти харчування, то це був психологічний механізм, а не фактичний. Ніхто за 4 роки не перевіряв і не штрафував. Є субсидії, які в основному розподіляються між виробниками курятини і яєць. Все інше в країні залишається без грошей. Це говорить про те, що розподіляють гроші неправильно», – наголосив Олексій Дорошенко.

Він вважає, що єдиний спосіб вплинути на рівень цін – знизити ПДВ на продукти харчування.

«Ми про це говоримо уже давно. У нашій країні ставка ПДВ на харчові продукти є найвищою у Європі. Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це країни з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчові продукти становить 7%, на Польщу з її 5% ПДВ і на Німеччину, де ПДВ на продукти харчування становить 8%», – додав Олексій Дорошенко.

10.10.2018

Первым за взрывы на военных складах должен ответить главнокомандующий — Тимошенко

Петр Порошенко как Верховный главнокомандующий должен понести персональную ответственность за взрывы на военных складах.

Об этом Юлия Тимошенко заявила сегодня во время посещения XI Международного авиакосмического салона «Авиасвит — XXI», передает пресс-служба ее партии.

«За каждый такой взрыв складов боеприпасов должны понести ответственность те, кто персонально обязаны были этого не допустить. И прежде всего это главнокомандующий Украины, который, к сожалению, сегодня за лозунгами и другими популистскими вещами потерял управляемость страной и армией», — убеждена лидер «Батькивщины».

По ее мнению, именно некомпетентность высшего военного руководства Украины привела к тому, что оружие, которое должно было защищать государство от врага, фактически повернулось против украинских семей, создавая угрозу их жизни.

«Я не верю, что это случайность. Я не верю, что это нельзя было предотвратить. Это качество и профессионализм как главнокомандующего, так и всех, кто персонально отвечает за такие взрывы складов, за уничтожение боеприпасов, за горе людей, которые сейчас должны выезжать из своих домов. И, по сути, их семьи сегодня находятся в опасности», — сказала политик.

Пока простые люди платят налоги специально для того, чтобы повысить обороноспособность страны и защитить ее от войны, власть своими некомпетентными и преступными действиями разрушает обороноспособность государства, отметила Тимошенко.

«Порядок надо наводить немедленно. И чем быстрее мы сможем к этому приступить, тем лучше будет для страны», — подчеркнла лидер «Батькивщины».

Топ-10 продовольчих товарів, які експортує Україна

За дев'ять місяців 2018 року Україна експортувала товарів харчової та аграрної промисловості на суму 11,4 мільярда доларів.

Про це повідомив аналітичний департамент Ради з питань експорту продовольства (UFEB), посилаючись на дані Державної фіскальної служби України.

Серед усіх груп товарів перше місце очікувано посідають зернові культури, яких цього року було експортовано на суму 4,8 млрд доларів.

Далі йдуть жири та олії, готові харчові жири, воски (3,2 млрд доларів); насіння і плоди олійних рослин, солома і фураж (1,4 млрд доларів); м'ясо та їстівні субпродукти (478,9 млн долари); молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед (346,5 млн доларів).

«У порівнянні з попереднім роком найбільше зріс обсяг продажу м'яса птиці — на 29%, експорт шоколаду збільшився на 21%. Серед товарів, що зросли, також слід відзначити соєву олію (на 18%), насіння свиріпи або ріпаку (на 15%) та пшеницю (на 6%)», — повідомили в UFEB.

Сумарний обсяг товару з топ-10 складає 85% від загальної вартості експортованих товарів харчової та аграрної промисловості.

1. Соняшникова олія (2,9 млрд доларів);

2. Кукурудза (2,3 млрд доларів);

3. Пшениця (2 млрд доларів);

4. Свиріпа або ріпак (700 млн доларів);

5. Соєві боби (600 млн доларів);

6. Ячмінь (460 млн доларів);

7. М'ясо птиці (380 млн доларів);

8. Цукор (150 млн доларів);

9. Шоколад (119 млн доларів);

10. Соєва олія (117 млн доларів).

Нагадаємо, за січень-серпень 2018 року експорт продукції аграрного сектору становить 11,5 млрд доларів або 37,3% від загального експорту України.

Не читал, но осуждает: Трамп высказал свое мнение о "климатическом" докладе ООН

Президент США Дональд Трамп заявил, что скептически относится к докладу ООН по изменению климата.

По его словам, он еще не читал данный доклад. Об этом сообщает CNN.

Он также добавил, что некоторые отчеты ООН "не столь хороши".

Трамп подчеркнул, что намерен ознакомиться с этим документом.

Ранее сообщалось, что в ООН обрисовали катастрофические последствия глобального потепления.

Coca-Cola, Pepsi и Nestle лидируют по производству пластикового мусора в мире - Greenpeace

Отмечается, что на 65% собранных отходов можно было увидеть логотип того или иного производителя. Компании Coca-Cola ("Кока-Кола"), PepsiCo ("Пепсико") и Nestle ("Нестле") являются мировыми лидерами по производству пластикового мусора. Об этом свидетельствует данные доклада природоохранной организации Greenpeace ("Гринпис"), во вторник представленные на ее официальном сайте, – пишет ТАСС.

Организация, совместно с партнерами по движению Break free from plastic ("Освободитесь от пластика" – прим. Ред.) и при участии 10 тыс. волонтеров, провела в 42 странах мира мероприятия по очитке окружающей среды от пластика. За девять месяцев на шести континентах было собрано более 187 тыс. единиц мусора.Отмечается, что на 65% собранных отходов можно было увидеть логотип того или иного производителя.

Как сообщила Greenpeace, благодаря этому удалось составить "наиболее исчерпывающую на данный момент картину того, как корпорации усугубляют проблему глобального загрязнения пластиком".

По результатам проведенного аудита было установлено, что лидером списка корпораций, упаковка от продукции которых занимает крупнейшую долю среди пластикового мусора по всему миру, стала американская компания Coca-Cola. Отмечается, что пластиковые частицы с логотипом данного бренда были обнаружены в 40 странах.На втором месте по объему производства пластикового мусора оказалась американская PepsiCo, на третьем – швейцарская Nestle. Далее следуют французская группа Danone ("Данон") и американская компания Mondelez International ("Мондэлиз интернешнл").Согласно данным исследования, в ходе мероприятий наиболее часто встречались изделия из полистирола.

Все три производителя, занимающие первые строчки списка, пообещали бороться с проблемой. Так Coca-Cola заявила, что упаковку всей продукции компании можно будет перерабатывать, в Nestle – что ее можно будет переработать или многократно использовать. В PepsiCo же обещали перейти на упаковку, которую можно будет переработать, компостировать или которая будет биоразлагаемой.

Напомним, пластик прочно вошел в нашу жизнь и уходить не собирается. Примерно сто его микрочастиц попадает в наш организм во время приема пищи, утверждают ученые. Это может быть упаковка продуктов, полиэтиленовые пакеты, одноразовый стаканчик с чаем – что угодно. Таких частичек мы поглощаем около семидесяти тысяч за год. Много это или мало? И главное – безопасно или нет?

Ранее мы писали, что британское правительство планирует запретить продажу пластиковых соломинок, мешалок и ушных палочек, чтобы защитить реки и океаны от загрязнения.

Українці змушені відмовлятись від молока через завищені ціни

ЕКОНОМІКА

Українці змушені відмовлятись від молока через завищені ціни
Сьогодні о 00:58•1NEWS


Ставка ПДВ на молочні продукти в Україні на 15% вища за європейську і становить 20%, тоді як у Німеччині – 7%, у Франції – 5,5%, у Польщі – 5%.

Про це повідомила Асоціація виробників молока, – інформує 1NEWS.

"Якби ставка ПДВ в Україні стала хоча б на рівень Німеччини, то ціни були б наближеними до таких: молоко 3,2% жирності – 24,19 гривень за кг замість поточної 28,27 гривень за кг; масло – 176,78 гривень за кг замість сьогоднішньої 206,53 гривень за кг; сир Російський 50% жирності – 156.64 гривень за кг замість 183 гривень за кг. Порівняння йдуть з цінами станом на 05.01.18", – наводять дані в асоціації.

Зазначається, що українці значно переплачують за життєво необхідні продукти, тому змушені зменшувати кількість молочних продуктів в раціоні.

Державна служба статистики повідомляє, що 2017 рік став роком рекордно низького рівня споживання молочних продуктів на душу населення — 188,5 кг на людину при нормі 380 кг, і показники продовжують падати.

"Ще 10 років такої політики, і ми будемо змушені забути про питання розширення асортименту чи виходу на інші ринки, а доведеться вирішувати проблеми здоров'я нації", – заявила Олена Жупінас, керівник проекту "Гуртові закупівлі молока".

Асоціація виробників молока відзначає також скорочення поголів'я корів в Україні — мінус 7,5% за останні п'ять років.

Умовний молочний індекс (УМІ), який використовується як індикатор рентабельності виробництва, лише протягом останніх 6 місяців упав на 40%. Востаннє такий тренд відзначався в 2012 році.

"Важливо пам'ятати, що молочна галузь Європи тримається на держпідтримці, з року в рік демонструючи свою збитковість. В ЄС діє ряд програм підтримки молочного фермерства, як стабільних (наприклад за працівника) так і ситуативних (складна ситуація на ринку, примусове збування поголів'я та зменшення виробництва молока)", – зазначила Ганна Лавренюк, віце-президент АВМ.

"Якщо ми хочемо підняти рентабельність молочного бізнесу в Україні, треба створити схожі правила гри на внутрішньому ринку", – пропонує вона.

Джерело: Економічна правда

09.10.2018

МВФ знизив прогноз зростання світової економіки

МВФ видав Україні черговий транш Поштівка

Міжнародний валютний фонд (МВФ) у понеділок, 8 жовтня, оголосив про зниження прогнозу зростання світового валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2018 та 2019 роки. Якщо в липні МВФ очікував зростання 3,9 відсотка щороку, то в жовтні скоригував цей показник до 3,7 відсотка.


Зниження прогнозу стосується країн, що розвиваються: 2018 року зростання ВВП у них складе 4,7 відсотка (попередній прогноз – 4,9 відсотка), а 2019 року – також 4,7 відсотка замість 5,1 відсотка.

Оцінка зростання ВВП розвинутих країн у 2018 році залишилася незмінною – 2,4 відсотка, а на 2019 рік прогноз знижено на 0,1 відсоткового пункта – до 2,1 відсотка. При цьому прогноз зростання економіки США на 2018 рік зберігся на рівні 2,9 відсотка, а на 2019 знижений на 0,2 відсоткового пункта – до 2,5 відсотка.

МВФ також знизив оцінку зростання валового внутрішнього продукту України у 2019 році до 2,7 відсотка з 3,3 відсотка, прогнозованих у квітні. Водночас поліпшив до кінця поточного року – до 3,5 відсотка з 3,2 відсотка.

У країнах Єврозони ВВП у 2018 році має зрости на 2 відсотки (прогноз знижено на 0,2 відсоткових пункта), а в 2019 році – на 1,9 відсотка (липневу оцінку збережено).

07.10.2018

Дмитро Чалий: Стратегія – це діагноз і рецепт, стратегічний план – це схема лікування

Дмитро Чалий
Голова Правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитро Чалий

Інтерв’ю з головою Правління ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитром Чалим.


Дмитра Чалого, якому зараз 36 років, було призначено керівником Українського Дунайського пароплавства (УДП) наприкінці листопада 2017 року. За інформацією ЗМІ перше півріччя 2018 року ця найкрупніша в Україні судноплавна  компанія завершила дуже вдало – були виконані майже всі заплановані показники ефективності управління підприємством  –   обсяги перевезень, доходи від основної діяльності,  собівартість наданих послуг, прибутковість тощо. Недавно прес-служба УДП повідомила, що на підприємстві розпочалася розробка стратегічного плану розвитку. PERSONA.TOP вирішила поцікавитись у очільника Дунайського пароплавства – що являє собою цей документ, для чого він потрібен транспортному підприємству  і чому робота над ним почалася саме зараз.
_________________


– Нещодавно Вами було підписано наказ про створення Плану стратегічного розвитку УДП. Чому ви вирішили почати цю роботу саме зараз, адже за декілька місяців виповниться рік після вашого призначення?

– Насправді, робота над планом стратегічного розвитку почалася з першого дня мого призначення на посаду керівника УДП – в кінці листопада минулого року. Ми почали з діагностики фінансового стану та ефективності діяльності пароплавства – саме з цього зазвичай починається робота над стратегією розвитку будь-якою підприємства. У нашому діагнозі ми визнали наявність кризової ситуації, потім розробили антикризовий план спрямований на оптимізацію витрат та збільшення доходів – і успішно реалізували комплекс заходів щодо стабілізації діяльності і фінансового стану УДП. Після цього ми вже в спокійному режимі, з урахуванням здійсненої діагностики почали роботу над  стратегією розвитку, можна сказати перейшли від ручного до стратегічного управління.