У человека может быть выработан естественный иммунитет от COVID-19. Именно по этой причине бывают случаи, когда в одной семье кто-то болеет, а кто-то не заражается.
Об этом в интервью "РБК-Украина" заявил директор Института биохимии НАН Украины Сергей Комиссаренко.
31.12.2020
Часть украинцев не заболеет никогда: врач рассказал, у кого есть иммунитет к COVID-19
26.12.2020
Каждая седьмая гривна доходов госбюджета идет на обслуживание долга
3 000 гривен заплатил каждый украинец в 2020 году за обслуживание госдолга
Такие цифры представили в Счетной палате, относительно которой грантоеды за деньги Сороса готовятся представить факты коррупции. Цель - сбить градус общественного доверия к этому институту.
Итак, каждая седьмая гривна доходов госбюджета идет на обслуживание долга.
Глава Счетной палаты отметил, что в государственном бюджете на 2020 год на погашение госдолга сначала было предусмотрено 346 млрд грн. А по факту, по состоянию на 1 декабря уже потрачено 357 400 000 000 грн.
И эта сумма к концу года возрастет.
22.12.2020
Кабмін призначив Вітренка в.о. міністра енергетики
Кабмін повідомив, що прийняв рішення звільнити з посади першого заступника міністра енергетики Ольгу Буславець згідно з поданою нею заявою.
Колишнього виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка призначено першим заступником міністра енергетики. Крім того, на нього покладено тимчасове виконання обов'язків міністра енергетики України, пише Енергетичний фронт.
Розпорядження щодо тимчасового покладання виконання обов'язків міністра енергетики на Юрія Бойка визнано таким, що втратило чинність.
Нагадаємо, 17 грудня у Верховній Раді не вистачило 40 голосів для призначення Юрія Вітренка першим віце-прем`єром – міністром енергетики.
16.12.2020
На каких основаниях полиция может прийти к предпринимателю с проверкой во время карантина
В условиях карантина полиция увеличила количество рейдовых групп, которые следят за соблюдением карантинных норм.
О том, на каких основаниях полиция может прийти к предпринимателю и вписывается ли это в рамки закона, рассказывает юрист СВЖУ Михаил Чёрный.
«Полномочия полиции предусмотрены Законом Украины «О Национальной полиции». Ст. 23 наделяет полицейских превентивной функцией и разрешает предотвращать совершение правонарушений.
03.12.2020
Комунальні платежі українців за рік зросли на 57%
В Україні за жовтень нарахування за комунальні послуги для населення зросли до 11 млрд грн, що більше, ніж цього ж місяця 2019 року, на 57%.
Про це повідомила Державна служба статистики, пише Поштівка.
Зазначається, що у жовтні 2020 року за комунальні послуги українцям нарахували 11 млрд грн, що на 57% більше показника жовтня 2019 року, у якому побутовим споживачам нарахували лише 7 млрд грн.
Згідно з інформацією Держстату, населення у жовтні сплатило за житлово-комунальні послуги 9 млрд грн, або на 18,8% менше від нарахованих за цей період сум. Відповідно, борг українців за комунальні послуги в жовтні збільшився на 1,7 млрд грн. Загалом заборгованість становить 56,1 млрд грн.
30.11.2020
НКРЕКП пропонує підвищити тариф на холодну воду та водовідведення майже для всіх водоканалів
НКРЕКП оприлюднила проєкти постанов щодо встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2021 рік
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг оприлюднила проєкти постанов щодо встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання та централізованого водовідведення на 2021 рік. Вартість тарифів на воду буде підвищена, але при цьому вона буде залежати від регіону або від конкретного міста, пише Поштівка.
Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Загальне зростання обіцяють на рівні 20%, проєкт постанови з новими тарифами був оприлюднений 20 листопада 2020 р. на сайті Нацрегулятора.
На цю мить невідомо, чи будуть ці тарифи остаточними або виростуть ще. Українцям обіцяють зміни в платіжках на оплату ЖКГ вже з наступного місяця.
Найвища ціна за 1 кубометр водопостачання і водовідведення запланована в Дніпрі та Кропивницькому, вона складе 24,05 грн на водопостачання і 20,83 грн на водовідведення.
Найнижча вартість буде у Львові — для ЛМКП "Львівводоканал" визначили вартість 15,36 грн/7,22 грн за водопостачання/водовідведення.
Єдине місто, для якого в проєкті НКРЕКП не вказано тариф — Тернопіль.
Нагадаємо, Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики і компослуг, 25 листопада схвалила проєкти постанов про встановлення нових тарифів для облгазів на доставку газу.
У 20 компаніях пропонується підняти тариф в середньому на 80%. Зменшення вартості доставки відбудеться лише в двох операторах.
19.11.2020
Переважна більшість українського бізнесу зацікавлена в перегляді угоди з ЄС – опитування
Опитування українського бізнесу, проведене Ukrainian Business & Trade Association на замовлення уряду, показало, що більшість українських компаній зацікавлені у перегляді торговельної частини Угоди про асоціації з ЄС.
Про це під час конференції "Торгові війни: мистецтво захисту" заявив директор брюссельського офісу Ukrainian Business & Trade Association Назар Бобицький, пише Поштівка.
"Більш ніж 65% опитаних українських компаній зацікавлені у перегляді умов торгівлі з ЄС. При цьому бізнес цікавиться переглядом як з наступальною метою – заради покращення доступу на європейський ринок, так і з захисною – заради захисту від недобросовісної конкуренції",- заявив він.
За словами Назара Бобицького, окрім скасування тарифних квот, бізнес цікавиться питаннями рівної конкуренції у сфері торгових перевезень між українськими та європейськими перевізниками.
"Бізнес також турбується щодо модернізації системи торгового захисту в ЄС. Вони не порушують принципів, закладених в правилах СОТ чи Угоді про асоціацію, але за фактом діють на руку європейським виробникам. Це змушує бізнес говорити, що й Україна має використовувати аналогічні принципи",- додав він.
05.11.2020
У Конституційному суді оскаржили призначення членів НКРЕКП
До Конституційного суду надійшло подання 50 народних депутатів про неконституційність призначення членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Як повідомляється на сайті суду, відповідне подання надійшло сьогодні, 4 листопада.
У ньому депутати просять суд визнати неконституційними укази президента про призначення сімох членів НКРЕКП: Олени Антонової, Дмитра Коваленка, Оксани Кривенко, Руслана Кайдаша, Ольги Бабій, Валерія Тарасюка і Олексія Магди.
15.10.2020
Дональд Трамп раскритиковал соцсети за ограничение доступа к статье о сыне Джозефа Байдена
Речь идет о публикации газеты New York Post, написанной на основе электронных писем, которые Хантер Байден получил от представителя украинской энергетической компании «Буризма» Вадима Пожарского.
В одном из них Пожарский благодарит за встречу с Джо Байденом, а в другом просит подумать, как можно использовать его влияние на благо компании. Трамп, комментируя статью, написал в своем микроблоге, что нет ничего хуже коррумпированного политика.
В Facebook объяснили, что проверяют факты, содержащиеся в публикации, а в «Твиттере» заявили, что в материале содержится частная информация, адреса электронной почты и номера телефонов.
21.09.2020
Під час карантину витрати українців зменшилися більш ніж на 10%
Державна служба статистики України оприлюднила дані щодо кінцевих споживчих витрат домашніх господарств за цілями за другий квартал 2020 року. Витрати склали 649,3 млрд грн, що на 10,4% менше, ніж у другому кварталі минулого року.
Про це повідомляється на сайті Держстату, передає Поштівка.
За даними статистичного відомства, найбільшою статтею витрат за другий квартал 2020 року були "Продукти харчування та безалкогольні напої" – 42,9%.
Витрати домашніх господарств за статтею "Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива" складають 13,9%.
Далі йдуть "Транспорт" – 7,8%, "Алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотики" – 7,5%.
Крім того, на "Охорону здоров'я" українці витрачають 6,3%, "Одяг і взуття" – 4,3%, на "Предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла" – 4,0%, на "Відпочинок і культуру" – 2,8%, на "Зв'язок" – 2,7%, на "Ресторани та готелі" – 2,6%, на "Освіту" – 1,0%, на "Різні товари та послуги" – 4,2%.
01.09.2020
Квартальная прибыль “Газпрома” обвалилась в десятки раз
Чистая прибыль "Газпрома" в первом полугодии по МСФО составила 45,5 млрд руб., что в 19,3 раза меньше, чем за аналогичный период 2019 года. Выручка от продаж снизилась на 28,8%.
Полугодовая прибыль "Газпрома" обвалилась в десятки раз, с 836,5 миллиарда рублей до 32,919 миллиарда.
В общей сложности выручка упала с 4,076 триллиона рублей до 2,903 триллиона, причем наибольшее падение пришлось на продажи газа в дальнее зарубежье — с 1,433 триллиона рублей до 756 миллиардов, то есть почти в два раза. Объем поставок туда также сократился, но менее существенно — с 117,9 миллиарда кубометров до 98,2 миллиарда.
Несколько ниже стала выручка и в России. С января по июнь 2019 года включительно она составляла 518,2 миллиарда рублей, а в 2020-м в том же периоде — 488,7 миллиарда.
Украина выбилась в лидеры энергетического рынка Европы
В отчете за первое полугодие 2020 года, выданном Еврокомиссией, указано, что Украина заняла сразу два призовых места – первое и третье, при этом опередив членов Евросоюза. Речь идет об оптовой цене электричества на рынке «в сутки вперед».
Так, средняя цена по этому показателю, действующая в зоне «Бурштынского энергоострова» (Западная Украина), составила 52,9 евро/МВт-час, и это самая высокая цена в Европе. При этом есть сведения о том, что цена внутри Объединенной энергосистемы Украины на этот показатель ниже – она составляет 46,9 евро/МВт-час. В то же время средняя цена по Европе – 34 евро/МВт-час (оптовая).
Теперь в Европе ждут результата, который покажет Украина во втором полугодии 2020 года. При этом есть прогнозы, что Украина будет и дальше отрываться от европейских производителей электроэнергии и удержит лидерство.
14.08.2020
Украинский врач рассказал о странном «симптоме» рака
Детали: Повышенный уровень кальция в крови человека может быть предвестником онкологии. Об этом заявил украинский врач Александр Мясников.
Медик говорит: «Если анализы показывают повышенный кальций, то это либо повышенная функция паращитовидных желез, либо онкология. В первом случае этот показатель считается умеренным при показателе до тринадцати моль на литр. Для рака характерны более высокие цифры».
Он также сообщает: «При малейших подозрениях следует сдать анализы на гормоны паращитовидной железы. Если гормоны нормальные, то это необязательно онкология. Это может быть интоксикация витамином D».
11.08.2020
Олексій Кучеренко складе серйозну конкуренцію меру Києва Віталію Кличку
Таке переконання висловив політичний експерт Дмитро Корнейчук.
На його думку, Юлія Тимошенко продемонструвала вміння досвідченого управлінця. Саме особиста участь Тимошенко в діяльності регіональних партійних організацій, а значить — чітке розуміння проблем українців у кожному населеному пункті — дозволяє «Батьківщині» уже понад 20 років лишатися єдиною реальною і найбільшою політичною партією в Україні.
Нагадаємо, напередодні Юлія Тимошенко заявила про участь «Батьківщини» у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня по всій країні. Партія планує висунути своїх кандидатів у кожному окрузі — загалом «Батьківщини» у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня по всій країні. Партія планує висунути своїх кандидатів у кожному окрузі — загалом близько 40 тисяч кандидатів у депутати різних рівнів.
10.08.2020
Олексій Кучеренко став кандидатом в мери Києва від «Батьківщини»
Партія «Батьківщина» висунула свого кандидата в мери Києва. Ним став Олексій Кучеренко, про що під час останнього брифінгу повідомила очільниця партії Юлія Тимошенко, передає Поштівка.
«Я хочу, щоб наша команда всеукраїнська, і київська команда висунули Олексія Кучеренка на посаду мера Києва. Він буде від «Батьківщини» кандидатом на посаду мера Києва. І ми ні на йоту не сумніваємося, що це буде серед усіх кандидатів усіх партій єдиний професійний кандидат у мери. І я переконана, він зможе стати єдиним професійним мером за останній час у Києві», — повідомила Тимошенко.
06.08.2020
В Украину завезли курятину с сальмонеллой из Польши
Главное управление Государственной службы по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей в Ивано-Франковской области сообщает, что в Украину попала партия курятины с сальмонеллой.
Сообщение поступило через специальную систему, которая и создана для проверки продуктов и быстрого оповещения.
Производители — Zaklad Krak-Tol Katarzyna і Artur Tolak Sp.j., Klaj.
В Украине его получили: N-Produkcion (г. Львов) и Regional Trade Company LTD (г. Червоноград).
17.07.2020
Бизнес Хабада. Днепропетровская община — попечительский совет
Свершилось чудо, достойное такого города как наш, крупнейшего научно-исследовательского и индустриального центра, многонационального мегаполиса, города Любавичского Ребе.
Образован и активно работает Попечительский Совет общины, в составе которого сплотились люди, объединенные общим стремлением: сделать мир лучше. Своей работой и своим сердцем они дали мощный импульс реализации многочисленных гуманитарных проектов.
Пусть Всевышний благословит их и пошлет им удачу во всех делах рук их.
01.07.2020
Зеленський змусив голову АМКУ написати заяву про відставку – ЗМІ
Причиною став штраф тютюновому монополісту компанії Тедіс
Президент України Володимир Зеленський змусив голову Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрія Терентьєва написати заяву про відставку. Про це повідомляє Поштівка у середу.
«Сьогодні Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента змусив голову АМКУ Юрія Терентьєва написати заяву про відставку… Причина конфлікту – рекордний штраф, який наклав АМКУ на тютюнового монополіста компанію Тедіс», – зазначається у повідомленні.
Як повідомлялося, у середу голова Нацбанку Яків Смолій написав заяву про звільнення через систематичний політичний тиск.
09.06.2020
Міжнародні резерви України у травні скоротилися на 1,3%
Міжнародні резерви України у травні 2020 року скоротилися, за попередніми даними, на 1,3% – до $25,372 млрд, повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ) в п'ятницю, пише Поштівка.
"Зниження резервів упродовж минулого місяця пов'язане, передусім, із погашенням значної частини нинішніх зобов'язань за державним боргом", – зазначив Нацбанк, додавши, що резерви залишаються на рівні, близькому до показників початку року.
05.06.2020
Україна наростила експорт вина на 50%
За рік Україна наростила експорт вин виноградних на 49,3%, у грошовому вираженні. Про це свідчать дані Державної митної служби, передає Поштівка.
Так, за 5 місяців цього року Україна експортувала вина на 5,4 млн дол., тоді як у січні-травні 2019 року – на 3,6 млн дол.
Таким чином за рік Україна збільшила поставки вина за кордон на 49,3%. Імпорт вина також зріс: за рік – на 28%, до 54,8 млн дол.
Найбільшими постачальниками вина в Україну є Італія, Франція та Німеччина.
28.05.2020
Кабмин поручил министру экономики назначить нового главу Госгеокадастра без конкурса
Кабинет министров поручил министру развития экономики, торговли и сельского хозяйства Игорю Петрашко назначить главу Государственной службы по вопросам геодезии, картографии и кадастра путем заключения контракта о прохождении государственной службы. Соответствующее распоряжение №580-р от 27 мая обнародовано на официальном правительственном портале.
Как отмечается в документе, решение принято по предложению самого Петрашко.
Как сообщалось, 25 мая Кабинет министров уволил Дениса Башлыка с должности главы Госгеокадастра и назначил замглавы Госгеокадастра Юлию Мороз временно исполняющей обязанности руководителя ведомства.
Башлык возглавлял Госгеокадастр с ноября 2019 года и был назначен на должность по итогам открытого конкурса.
Напомним, Кабинет министров утвердил особый порядок назначения на должности государственной службы на период карантина, согласно которому разрешается назначение руководителей госорганов без проведения конкурса.
25.05.2020
Кількість бідних в Україні різко збільшиться - ЮНІСЕФ
Понад 6 мільйонів людей в Україні можуть опинитися за межею бідності через соціально-економічну кризу, викликану COVID-19.
Про це свідчать показники консервативного сценарію Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який базується на макропрогнозі Кабінету Міністрів України.
Згідно з аналітикою, рівень бідності зросте з 27% до 44%. Вплив на дітей буде ще більш відчутним: з 33% до 51%. Тобто, нинішні розрахунки ЮНІСЕФ припускають, що важке фінансове становище очікує кожну другу сім'ю з дітьми.
"ЮНІСЕФ стурбований, що погіршення економічної ситуації матиме найбільш руйнівний вплив на багатодітні сім'ї, одиноких батьків з дітьми, сім'ї з дітьми до трьох років і одиноких пенсіонерів старших за 65 років", – йдеться в офіційному пресрелізі організації.
У зв'язку з критичним зростанням дитячої бідності та незахищеності сімей, ЮНІСЕФ закликає президента, парламент, уряд і місцеву владу вжити термінових ефективних заходів соціального захисту для пом'якшення наслідків COVID-19.
"Незважаючи на наявні обмеження державного та місцевих бюджетів, подолання дитячої бідності має стати головним пріоритетом, інакше в довгостроковій перспективі неминучі проблеми розвитку для всієї країни. Йдеться, зокрема, про збільшення кількості дітей в інтернатних закладах, еміграцію, проблеми зі здоров'ям та економічним становищем сімей, а також загалом перешкоду до розвитку дитини", – йдеться у зверненні.
24.05.2020
Лікар-кардіолог вказала на найнебезпечніші для серця продукти
Одними з найнебезпечніших для здоров'я серця є продукти, що мають високий глікемічний індекс, на це вказала лікар-кардіолог, кандидат медичних наук Ганна Кореневич.
Кореневич назвала продукти, що значно погіршують роботу серцево-судинної системи. Список найнебезпечніших, за словами кардіолога, очолює цукор, яким насичені хлібобулочні вироби та інші продукти, що відрізняються високим ГІ (глікемічний індекс, що відображає їх здатність впливати на рівень цукру в крові).
"Швидкі вуглеводи-білий хліб, білий рис, солодощі, випічка – не потрібні організму, ми можемо спокійно жити і обходитися без них. Велика кількість продуктів з високим глікемічним індексом в раціоні сприяє появі діабету, проблем з серцево-судинною системою", – вказала фахівець.
Іншим потенційно небезпечним продуктом для судин і серця є сіль, стверджує лікар-кардіолог. Повністю виключати її не варто, але межа щоденного вживання повинна становити шість грамів, одна чайна ложка без гірки, пояснила Ганна Кореневич.
Також до переліку, складеного кардіологом, увійшли:
- Алкоголь (допустимо тільки червоне сухе вино три-чотири рази на тиждень не більше двох порцій за один прийом).
- Трансжири (їх містять фастфуд, сосиски, продукти – напівфабрикати).
- Пальмова олія (часто присутня в молочних продуктах).
20.05.2020
Зеленський: неможливо знайти незалежну людину в енергогалузі
Президент України Володимир Зеленський вважає неможливим знайти незалежну людину в енергогалузі, передає Енергетичний фронт.
"Скажіть мені, будь ласка, де у нас незалежні енергетики, вони є? Дайте мені! … Яку би ми людину не взяли, на наступний день ЗМІ пишуть, що це або людина Ахметова, або Коломойського, або Пінчука", – сказав Зеленський на прес-конференції 20 травня.
За його словами, через це, зокрема, складно підшукати прийнятну кандидатуру на посаду міністра енергетики.
Як повідомляв Енергетичний фронт, 18 травня в ефірі телеканалу ICTV, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів за яких умов т.в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець може очолити відомство.
02.01.2020
Зеленский отказался лишать Медведчука звания заслуженного юриста
Президент Украины Владимир Зеленский отказался удовлетворить требования, изложенные в электронной петиции о лишении нардепа и олигарха Виктора Медведчука звания заслуженного юриста Украины. Об этом свидетельствует официальный ответ главы государства на петицию, размещенную на сайте президента Украины.
25 сентября на президентском вэб-портале появилась электронная петиция с требованием лишить Медведчука почетного звания. Авторы и подписанты обращения отмечали, что 1980-х годах Медведчук, будучи адвокатом поэта и диссидента Василия Стуса, фактически саботировал его правовую защиту и стал одним из косвенных виновников смерти поэта.
В августе 1992 года президент Леонид Кравчук присвоил Виктору Медведчуку звание "Заслуженного юриста Украины". Анализ дела Василия Стуса и личное отношение к нему Медведчука В.В. показывает, что последний никак не заслуживает носить почетное звание Заслуженного юриста Украины, - отмечали авторы петиции.
В середине декабря петиция, наконец, собрала необходимые 25 тысяч подписей, поэтому президент по закону обязан был на нее дать официальный ответ.
27 декабря этот ответ был опубликован на президентском сайте. Владимир Зеленский отказался удовлетворить требование подписантов, ссылаясь на отсутствие правовых оснований для этого.
По его словам, в законодательстве предусмотрено только два механизма лишения государственных наград: в случае осуждения лица за тяжкое преступление по представлению суда или за осуществление террористической деятельности.
Материалы, соответствующие определенным законом основаниям для принятия Главой государства законного решения, в Офис Президента Украины не поступали, - отметил Зеленский.
Вчителька української мови знайшла плагіат у новорічній промові Зеленського
У новорічному зверненні президента України Володимира Зеленського є плагіат на статтю класика української літератури Уласа Самчука "Нарід чи чернь?".
На цей нюанс звернула увагу філологиня, вчителька української мови та літератури Юлія Йонець.
За її словами, спічрайтери глави держави суттєво попрацювали, щоб переписати ключовий посил цього твору зі шкільної програми.
"Поки чекаєш на бій курантів, одним вухом слухаєш. Про мову, вулиці й богів… Про читання, паспорти і Шевченка… Слухаєш, а він, філологічний мозок, працює і не може зрозуміти: де це я вже чув і що не так? А потім бамммццц! Була колись у програмі літератури 11 класу стаття Уласа Самчука. "Нарід чи чернь?". Невелика така, 1941 року. Теж про богів, вулиці та читання. Про "хто я", людську гідність і національну свідомість", – пише філологиня.
Вона зазначила, що не знає, хто писав промову Зеленському, однак не має сумніву, що автор цього звернення однозначно читав Самчука.
"Повага. Круто з першоджерелом попрацювали. Переписали так переписали! Творчо. Особливо зачепило про "яка різниця". Красиво переінакшили", – обурилася Йонець.
На підтвердження своїх слів вона опублікувала уривок зі згаданої статті Самчука, яка перегукується з новорічним спічем Зеленського.
"Тому – не все одно, хто як говорить, яким богам молиться, які книги читає. Не все одно, якими іменами названі вулиці наших міст, не все одно, чи домінуючим є для нас Шевченко, чи Пушкін. Не все одно, як це часто доводиться чути, кого ми вчимо у школі, не все одно, яке наше відношення до російської літератури. Ні! Це не все одно… А коли все одно, то це значить, що все одно для вас, хто ми самі! Це значить, що ми не народ, не якась спільна історична збірна сила, а невиразна юрба, сіра маса, вічно принижена без всяких ідеалів чернь", – цитує вона класика.