30.11.2020

НКРЕКП пропонує підвищити тариф на холодну воду та водовідведення майже для всіх водоканалів

вода, ванна

НКРЕКП оприлюднила проєкти постанов щодо встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2021 рік

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг оприлюднила проєкти постанов щодо встановлення нових тарифів на централізоване водопостачання та централізованого водовідведення на 2021 рік. Вартість тарифів на воду буде підвищена, але при цьому вона буде залежати від регіону або від конкретного міста, пише Поштівка.
 
Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Загальне зростання обіцяють на рівні 20%, проєкт постанови з новими тарифами був оприлюднений 20 листопада 2020 р. на сайті Нацрегулятора.
 
На цю мить невідомо, чи будуть ці тарифи остаточними або виростуть ще. Українцям обіцяють зміни в платіжках на оплату ЖКГ вже з наступного місяця.

Найвища ціна за 1 кубометр водопостачання і водовідведення запланована в Дніпрі та Кропивницькому, вона складе 24,05 грн на водопостачання і 20,83 грн на водовідведення. 
 
Найнижча вартість буде у Львові — для ЛМКП "Львівводоканал" визначили вартість 15,36 грн/7,22 грн за водопостачання/водовідведення.
 
Єдине місто, для якого в проєкті НКРЕКП не вказано тариф — Тернопіль.
 
Нагадаємо, Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики і компослуг, 25 листопада схвалила проєкти постанов про встановлення нових тарифів для облгазів на доставку газу.
 
У 20 компаніях пропонується підняти тариф в середньому на 80%. Зменшення вартості доставки відбудеться лише в двох операторах.

19.11.2020

Переважна більшість українського бізнесу зацікавлена в перегляді угоди з ЄС – опитування

єс

Опитування українського бізнесу, проведене Ukrainian Business & Trade Association на замовлення уряду, показало, що більшість українських компаній зацікавлені у перегляді торговельної частини Угоди про асоціації з ЄС.

Про це під час конференції "Торгові війни: мистецтво захисту" заявив директор брюссельського офісу Ukrainian Business & Trade Association Назар Бобицький, пише Поштівка.

"Більш ніж 65% опитаних українських компаній зацікавлені у перегляді умов торгівлі з ЄС. При цьому бізнес цікавиться переглядом як з наступальною метою – заради покращення доступу на європейський ринок, так і з захисною – заради захисту від недобросовісної конкуренції",- заявив він.

За словами Назара Бобицького, окрім скасування тарифних квот, бізнес цікавиться питаннями рівної конкуренції у сфері торгових перевезень між українськими та європейськими перевізниками.

"Бізнес також турбується щодо модернізації системи торгового захисту в ЄС. Вони не порушують принципів, закладених в правилах СОТ чи Угоді про асоціацію, але за фактом діють на руку європейським виробникам. Це змушує бізнес говорити, що й Україна має використовувати аналогічні принципи",- додав він.

05.11.2020

У Конституційному суді оскаржили призначення членів НКРЕКП

Депутати просять суд визнати неконституційними укази президента про призначення сімох членів НКРЕКП.

До Конституційного суду надійшло подання 50 народних депутатів про неконституційність призначення членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Як повідомляється на сайті суду, відповідне подання надійшло сьогодні, 4 листопада.

У ньому депутати просять суд визнати неконституційними укази президента про призначення сімох членів НКРЕКП: Олени Антонової, Дмитра Коваленка, Оксани Кривенко, Руслана Кайдаша, Ольги Бабій, Валерія Тарасюка і Олексія Магди.