26.04.2024

ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам не можна заходити до церкви в брюках і з непокритою головою

Важливо не те, в якому одязі людина приходить до храму, а з якими бажаннями та духовними потребами.



У Православній Церкві України немає заборони жінкам і дівчатам заходити до церкви у штанах.

Про це йдеться в роз'ясненні пресслужби ПЦУ.

"Немає в нашій Церкві такої заборони. Та й в інших Православних Церквах світу (окрім МП, очевидно) подібних правил, які би забороняли зараз жіноцтву в брюках приходити до храмів, не існує. Для наших священнослужителів важливим є не те, в якому одязі людина приходить до храму, а головне – з якими бажаннями та духовними потребами", – йдеться в повідомленні.

У ПЦУ припустили, що цей міф з'явився через неправильне тлумачення (чи незнання) Писання. Найчастіше в контексті такої «заборони» посилаються на рядки зі Старого Завіту: "На жінці не повинно бути чоловічого одягу, і чоловік не повинен вдягатися в жіноче вбрання, бо мерзенний перед Господом Богом твоїм усякий, що робить це" (Втор. 22: 5).

Однак, у часи, коли писалися правила Старого Завіту, люди одягалися не так, як нині. І жінки, і чоловіки тоді носили схожий одяг: нижню сорочку, яку підперезували поясом, а зверху – туніку (плащ, накидку).

"Як бачимо, різниця в одязі не була принциповою, що спрямовує нас до висновку, що в згаданих рядках книги Второзаконня мова йшла про іншу, скоріше, внутрішню відмінність чоловічого/жіночого, і точно не про штани. Йшлося про заборону чоловікові вдавати з себе жінку, а жінці – чоловіка, відкидаючи Богом встановлену природну відмінність двох статей... Чи можна вважати сучасні жіночі брюки чоловічим вбранням? Звісно, що ні. Наприклад, шаровари, які у нашій культурі асоціюються з козацтвом, у багатьох південних і східних народів є елементом жіночого одягу. Або кілт (національний шотландський чоловічий одяг) чи інші подібні вбрання, хоча і подібні до жіночих спідниць, але виникли не як уподібнення чоловіків до жінок, а як відповідь на потреби місцевих умов життя. Отже, важливою є не так форма одягу, як мета, з якою він вживається", – зазначається в повідомленні.

04.04.2024

В Україні підвищили виплати аліментів


У 2024 році збільшився мінімальний розмір аліментних виплат на дітей.
Це пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму в Україні. Про це 3 квітня повідомили на сайті уряду.
Згідно зі статтею 182 частини 2 Сімейного кодексу України мінімальна гарантована сума аліментів на одну дитину становить не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Уряд України 09 листопада 2023 року ухвалив Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», відповідно до якого збільшили прожитковий мінімум:
● на дітей до 6 років — 2 563 гривень;
● на дітей від 6 до 18 років — 3 196 гривень.
З січня 2024 року мінімальний гарантований розмір аліментів становить:
● для дітей до 6 років — 1 281,5 гривень;
● для дітей від 6 до 18 років — 1 598 гривень.
Як визначити розмір аліментів?
З огляду на фактор кількості дітей, схема розрахунку становить:
● на одну дитину — ¼ від доходу;
● на двох — 1/3 від доходу;
● на трьох і більше — ½ від доходу.
Проте суд може враховувати різні фактори, такі як і стан здоров'я та матеріальний стан дитини та платника аліментів, наявність інших дітей та непрацездатних родичів (чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина), права власності (нерухомість, автомобіль тощо), витрати та доходи платника тощо.
Чим відрізняється гарантований розмір аліментів від рекомендованого?
Гарантований розмір аліментів на одну дитину — це мінімальний розмір, який сплачує батько чи матір у випадку, коли їхні доходи низькі. А рекомендований розмір — це той, який встановлює суд у разі достатності заробітку платника аліментів.
Щодо максимальної суми аліментів, то вона не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів:
● до 6 років — 25 630 гривень;
● від 6 до 18 років — 31 960 гривень.