20.03.2025

ЄС зачиняє двері для США у грандіозному оборонному плані

Міжнародний порядок змінюється так, як ми не бачили з часів Другої світової війни, - наголошує верховний представник ЄС у закордонних справах Кая Каллас

Блок прагне зміцнити військово-промисловий комплекс, щоб стримати Росію та підготуватися до зменшення уваги США до Європи.

БРЮССЕЛЬ — Американські виробники зброї опинилися поза межами масштабного нового оборонного плану Європейського Союзу, який спрямований на значні витрати для країн ЄС та їхніх союзників. Про це свідчать оприлюднені в середу плани щодо оборонних витрат, пише Поштівка.

Також поки що залишилася осторонь Велика Британія.

“Ми маємо купувати більше європейського. Бо це означає зміцнення європейської оборонної технологічної та промислової бази”, — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, оголошуючи програму Readiness 2030.

Щоб посилити зв’язки із союзниками, Брюссель залучив до своєї програми такі країни, як Південна Корея, Японія та учасників Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA). У межах цієї ініціативи на оборону може бути витрачено до 800 мільярдів євро.

25.02.2025

Путін був вкрай принижений Україною – і Трампу потрібно про це пам’ятати

Коли три роки тому Володимир Путін почав свою так звану «спеціальну військову операцію» проти України, він уявив собі швидкий і простий переворот: триденний бліц, під час якого його війська тріумфально вкотяться до Києва, обезголовлюючи українське керівництво та встановлюючи поступливий маріонетковий уряд під великим пальцем Москви. У його свідомості було мало місця для опору, не було сподівань на тривалу боротьбу і, звичайно, не було очікування лютого українського духу, який незабаром виникне.

З самого початку стратегія Путіна була побудована на великих припущеннях. Він припускав, що український уряд і армія розваляться, як картковий будиночок під тиском російської могутності. Його план базувався на швидкому домінуванні – захопленні або навіть усуненні президента Зеленського та його ключових радників – з подальшим плавним захопленням влади, яке, теоретично, залишило б мало місця українському народу для згуртування. Але ніщо не могло підготувати його до незламної волі нації, яка відмовлялася поступатися.

Жорстока дійсність сильно вдарила по Росії. Замість легкої перемоги Москва опинилась у конфлікті, який переріс у жорстоку, важку війну, що нагадувала окопну війну Першої світової війни. Початкова фаза операції, яка мала бути коротким вторгненням, швидко перетворилася на тривалу військову трясовину. Очікуваний «блискавичний успіх» обернувся низкою прорахунків і стратегічних помилок, виявивши великі прорахунки розвідки та кричущу недооцінку стійкості України.