19.10.2015

"Кримський Титан" Фірташа продовжує вивозити продукцію через порти України - Чубаров

ДАК "Кримський Титан", 50% акцій якого належить українському олігарху Дмитру Фірташу, отримує сировину з України і експортує продукцію через українські порти.
Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
"Є такий Кримський титановий завод, на який постачається сировина з материкової частини України, зокрема, ільменіт, що використовується у виробництві титану. На підприємстві виробляється готова продукція, вона перевозиться на територію України, маркується (вироблено в Україні) і через українські порти йде на експорт", - заявив Чубаров.
За його словами, ефект від економічної блокади окупованого Росією Криму можливий лише за умови, коли усі суб'єкти підприємницької діяльності України приєднаються до неї.
"З одного боку, тисячі таких як я їздили по світові і вимагали не визнавати Крим російським, вимагали введення санкцій проти Росії, а в той же час, українські підприємці торгували з самопроголошеною владою півострова", - сказав він.

Чубаров додав, що через це в української сторони виникли непорозуміння з партнерами, зокрема, з Туреччиною.
Так, за словами Чубарова під час переговорів з турецькою делегацією українська сторона порушувала питання щодо несанкціонованого заходу у кримські порти турецьких суден.
"Нам іноді відповідали: у вас щодня до 350 до 550 великих фур заїжджає на територію півострова, а ви говорите про кілька кораблів", - зазначив він.