28.04.2018

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги перевищила 38 млрд гривень

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги продовжує зростати і станом на кінець березня перевищила 38 млрд гривень

При цьому різні види послуг оплачуються нерівномірно. Якщо по рахунках за електроенергію громадяни розраховуються акуратно і навіть переплачують, то інші послуги в березні були оплачені трохи більше ніж на 81%.

Як повідомляє Поштівка із посиланням на дані Державної служби статистики, з усіх послуг ЖКГ станом на 1 квітня найбільше становила заборгованість за газ – 17,6 млрд гривень, трохи менше за опалення і гарячу воду – 15,5 млрд гривень.

У березні середній рахунок за послуги ЖКГ разом зі 150 кВт год електроенергії становив 1872,6 грн.

Держслужба статистики визначила регіони, де найменш активно розраховуються за «комуналку». Так, в цілому плата за послуги ЖКГ найбільш проблемно збирається в Луганській області – з початку року рахунки оплачені на 53%. Там же накопичився найбільший борг за газопостачання (оплачені 42% нарахованих сум). За гарячу воду і опалення найбільша заборгованість у Кіровоградській області (рахунки оплачені на 50%), за холодну воду – у Чернівецькій. На Закарпатті найбільш проблемно збирається плата за обслуговування прибудинкової території, а в Чернігівській області – за вивіз сміття.

Нагадаємо, у лютому борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги збільшився на 11,9% до 36,8 млрд гривень.