21.05.2019

Життя в місті сприяє психічним захворюванням

Незадоволеність роботою впливає на здоров'я людини після 40 років Поштівка

Вчені виділяють соціальні фактори, які на їхню думку вносять свій внесок у високу статистику психічних хвороб у городян.

Життя в містах може вкрай негативно впливати на психічне здоров'я людей, сприяючи розвитку душевних хвороб. Вчені називають одразу чимало факторів, що обумовлюють цю закономірність.

Про це пише Поштівка.

Видання Popular Science пише про дослідження вчених з Університету Британської Колумбії, які проаналізували низку наукових робіт, присвячених психічному здоров'ю людей, що проживають в містах. Фахівці відзначають, що ще в 1930-х роках була виявлена морочна тенденція: соціологи виявили, що люди, які народжувалися в міських кварталах з щільною забудовою, частіше захворювали на шизофренію. Вчені констатують, що з того часу підвищена схильність до психічних захворювань у жителів густонаселених міст підтверджувалася не раз.

Поки дослідники не можуть сказати, що конкретно робить жителів міст схильними до розвитку психічних розладів.

«Ми отримали дані, які свідчать, що важкі метали, деякі хімічні речовини в міському повітрі і перманентно високий рівень шуму сприяють розвитку депресії. Крім того, погана якість повітря здатна впливати на розвиток тривожного розладу, параної і слухових галюцинацій», – повідомили автори роботи.

Відповідно до їхньої гіпотези, забруднювачі, вдихувані городянами з повітря, здатні пошкоджувати нейрони, змінювати концентрацію нейромедіаторів (зокрема, серотоніну), а також сприяти запаленню мозку.

Також вчені виділяють соціальні фактори, які на їхню думку вносять свій  внесок у високу статистику психічних хвороб у городян. Такими вони вважають самотність, до якої люди у великих містах схильні значною мірою через побоювання, пов'язані з безпекою, а також стрес від життя в постійно вируючому багатолюдному співтоваристві.