13.11.2017

В Україні заборонять вигулювати собак на вулицях, за порушення – штраф

sobaki-poshtivka.org

Верховна Рада може внести зміни в закон про домашніх тварин, що обов'язково спричинить хвилю обурення серед господарів чотирилапих друзів.

Згідно з новим законопроектом, усіх тварин – як домашніх, так і безпритульних або диких – буде необхідно реєструвати. Їх обліком займеться держава, а зареєструвати домашніх улюбленців зобов'язані самі господарі, повідомляє Поштівка.

Після придбання тварини, вона протягом п'яти днів повинна отримати порядковий номер, який буде носити на нашийнику. Вартість реєстрації складе 180 гривень.

Під заборону потрапить розведення непородистих собак, домашні пологи тварини і навіть її самостійне поховання. Штрафувати будуть за неприбирання екскрементів після вигулу вихованця, за продаж котів і собак без документів, за розведення безпородних собак, а також за використання тварин для жебракування.

Сума штрафів варіюється від 340 до 20 тисяч гривень. Контролюючим органом стане Національна поліція, яка після прийняття закону, отримає право відвідувати дома з метою перевірки виконання всіх вимог і навіть вилучати тварин.