09.11.2017

В розслідуванні щодо втручання Росії у вибори в США виплило питання зброї для України

Javelin FGM-148

Розслідування в американському Конгресі вивчає, чи була причетна президентська кампанія Дональда Трампа до вилучення з політичної платформи Республіканської партії минулого року пункту про надання Україні летальної зброї.

Про це повідомило в середу американське центральне видання Politico із посиланням на джерела, близькі до розслідування, передає Поштівка.

"Слідчі в США зосередили увагу на таємницю виборів 2016 року, що продовжує зберігатися: чи докладали зусиль представники кампанії Трампа для того, щоб змінити політичну платформу Республіканської партії на більш сприятливу для Росії", – зазначається в публікації.

Учасники розслідування в Конгресі опитали колишніх помічників та радників Дональда Трампа "про зусилля кампанії, щодо скасування запропонованої термінології в політичній платформі республіканців 2016 року із закликом про надання зброї Україні".

Нагадаємо: під час конференції республіканців до політичної платформи партії були внесені зміни, які зараз трактуються на користь російських інтересів. При цьому, більшість республіканців в Конгресі на той час, так само як і зараз, виступають за надання зброї Україні, тож такі зміни викликали щонайменше здивування всередині партії.

Тим часом у США продовжується ряд паралельних розслідувань як у ФБР, так і в Конгресі щодо втручання РФ у президентські вибори в Сполучених Штатах. Спецпрокурор Мюллер уже висунув офіційні звинувачення трьом високопоставленим помічникам Трампа під час президентських виборів.

Сам же Трамп продовжує заперечувати будь-яку змову його кампанії з росіянами та вплив РФ на результати президентських виборів в США.