06.07.2018

В Італії почався суд у справі українського нацгвардійця Віталія МарківаУ п'ятницю, 6 липня, в італійському місті Павія розпочався судовий процес у справі Нацгвардійця Віталія Марківа.

Бійця Нацгвардії, який має подвійне українсько-італійське громадянство, підозрюють у причетності до вбивства журналіста Андреа Рокеллі в 2014 році. Марківа, затримали рік тому в Болоньї. Від того часу він перебуває за ґратами в очікуванні суду.

Марків є підозрюваним у справі про загибель журналіста Андреа Рокеллі, якого вбили під час обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун в околицях Слов'янська.

Українська влада провалила слідство у цій справі, після чого за неї взялися італійські правоохоронці, які затримали Марківа в аеропорту Болоньї, коли він прилетів провідати матір.

Як стверджують італійські слідчі Марків, та «група неідентифікованих незаконних військових, які базувалися на вершині гори Карачун, учинив умисне вбивство Андреа Роккеллі, здійснивши спершу серію пострілів із різних видів вогнепальної зброї, а потім — коли той намагався сховатися в рові, аби врятувати собі життя — 20 пострілів із міномета».

Українцю загрожує ув'язнення терміном до 15 років.