28.06.2017

У США стався перший випадок знищення повітряної цілі бойовим лазером

Raytheon Company -helicopter-based firing of High Energy LaserКомпанія Raytheon облаштувала гвинтокрил високоенергетичним лазером

ВПС США спільно з компанією Raytheon успішно провели випробування бойового лазера, встановленого на вертольоті AH-64 Apache. Оснащений новою зброєю гвинтокрил зміг відстежити і збити нерухомий безпілотник з дистанції 1,4 кілометра.

Випробування проводилися в рамках програми розробки перспективних лазерних систем, повідомляє Поштівка.

У випробуваннях, що проходили на ракетному полігоні White Sands в штаті Нью-Мексико, задіяли як персонал Raytheon, так і фахівців управління програмою гвинтокрила "Апач" Армії США і командування спеціальних операцій Збройних сил США.

Як наголошується в повідомленні, це був перший випадок успішного застосування бойового лазера з вертольота, що довів можливість використання такого зброї з маневрують літальних апаратів з широким діапазоном швидкості і висоти польоту.

В ході стрільб система взяла на супровід і сфокусувала енергію на меті, похила дистанція до якої становила 1,4 кілометра. Фахівці відзначили, що результати випробувань показують правильність обраного напрямку роботи.

Відзначається, що отримані після випробувань дані допоможуть створити високоенергетичні лазерні системи. "Отримані дані показують, що ми на вірному шляху", – повідомив представник компанії.