15.02.2019

Європейці витрачають на харчі близько 20% мінімальної зарплати, українці – половину доходів

В Україні фальсифікується близько 40% харчової продукції Поштівка

Жителі Латвії витрачають на найнеобхідніші харчі майже четверту частину від розміру мінімальної зарплати, встановленої в країні. Португальці, естонці та словаки – ще менше.

Про це свідчать результати дослідження Picodi.com, передає Поштівка з посиланням на Dienas Bizness.

В умовну корзину найнеобхідніших продуктів дослідники включили вісім універсальних категорій: хліб, молоко, яйця, рис, м'ясо, овочі та фрукти. Аналітики вирахували, скільки витрачають жителі європейських країн на ці продукти, і яку частку ці витрати складають від мінімальної зарплати.

З'ясувалося, що витрати на зазначені продукти складуть 25,5% від мінімальної зарплати в Латвії, 17,3% в Литві 14,8% в Естонії. Схожі результати з країн єврозони показали Португалія, Греція, Словаччина і Словенія.

На сьогодні мінімальна зарплата в Литві складає 550 євро (443,81 євро після сплати податків), в Естонії – 540 євро (516,45 євро "чистими"), а в Латвії 430 євро (306,16 євро на руки).

Зазначимо, що українці витрачають на їжу половину своїх доходів.

При цьому, соціальні продукти в країні відчутно дорожчають вже другий рік поспіль.

Раніше Поштівка повідомляла, що ціни на харчі у Києві є найвищими в країні.

Нагадаємо, що уряд України в минулому році скасував державне регулювання цін. На думку експертів, це негативно позначилося, як на вартості продуктів першої необхідності, так і на купівельній спроможності населення.