26.08.2018

НКРЗІ затвердила чергове збільшення тарифів Укрпошти

Logo_Ukrposhta

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері зв'язку та автоматизації (НКРЗІ), затвердила поетапне підвищення тарифів на послуги поштового зв'язку в 2018-2019 рр., повідомляє Поштівка.

Відповідно до рішення НКРЗІ тарифи на послуги поштового зв'язку, що надаються Укрпоштою, будуть змінені в два етапи: 1-й етап – з 10 вересня поточного року, 2-й етап – з 1 січня 2019 року.

1-й етап – тариф на пересилання письмової кореспонденції (непріоритетний лист вагою до 50 г, базова величина) зміниться на 2 грн (сьогодні він складає 5 грн), а на посилки без оголошеної цінності, в рамках послуги «Укрпошта Стандарт», масою до 10 кг в межах України – на 3,6 грн (з ПДВ).

2-й етап – тариф на пересилання письмової кореспонденції (непріоритетний лист вагою до 50 г, базова величина) зміниться порівняно з першим етапом на 1 грн і буде складати 8 грн, а на посилки без оголошеної цінності, в рамках послуги «Укрпошта Стандарт», масою до 10 кг в межах України на 2,4 грн (з ПДВ).

Тарифи на пересилання відправлень вагою більше 10 кг в рамках послуги «Укрпошта Стандарт», зокрема, на пересилання відправлень вагою від 10 до 15 кг в межах області становитиме 45 грн (з ПДВ), в межах України – 51 грн (з ПДВ).

Нагадаємо, у другому кварталі 2018 року "Укрпошта" збільшила чистий збиток до 536,66 млн. Втім, в.о. гендиректора ПАТ "Укрпошта" Ігоря Смілянського, який очолює "Укрпошту" з квітня 2016 року, не зважаючи на такий фінансовий результат, було призначено її генеральним директором. Відповідний контракт із ним підписав міністр інфраструктури Володимир Омелян 17 серпня 2018 року. Умови контракту, зокрема термін його дії та зарплата Смілянського, не розголошуються. Раніше на цій посаді Ігор Смілянський отримував 333400 грн.

В Уряді обіцяють, що незабаром буде створена Наглядова рада ПАТ «Укрпошта» у складі 7 членів, 5 з яких становитимуть незалежні члени (незалежні директори).

Наразі триває конкурсний відбір кандидатів на посаду незалежного члена Наглядової ради ПАТ "Укрпошта", який розпочався 25 червня. Результати відбору буде оприлюднено до 12 вересня 2018 р. Створення Наглядової ради національного поштового оператора передбачає відбір 5 незалежних професійних кандидатів з міжнародним досвідом роботи в логістиці, e-commerce та фінансах. Також до складу органу управління товариством увійдуть 2 представники уряду. Далі з далі з числа незалежних директорів Наглядова рада оборе Голову наглядової ради. До виключної компетенції Наглядової ради належить обрання та припинення повноважень генерального директора, втім, перед самим створенням цього органу управління ПАТ "Укрпошта", генерального директора одноосібно обрав міністр інфраструктури і підписав з ним контракт.