08.08.2018

“Батьківщина” впевнено очолює рейтинг політичних партій в Україні

Пропрезидентський блок – на останньому місці серед партій, здатних подолати 5%-ний бар'єр

Лідер Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко наразі очолює президентський рейтинг в Україні, свідчать дані соцопитування, який провела соціологічна група "Рейтинг" з 20 липня до 3 серпня 2018 року. Про це написала газета Поштівка.

На запитання, за кого Ви проголосували б у разі проведення виборів глави держави найближчої неділі, 17,7% тих, хто візьме участь у голосуванні і вже визначився з вибором, назвали Ю.Тимошенко. За лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка проголосували б 10,7%, за лідера партії "Опозиційний блок" Юрія Бойка – 8,9%, за лідера Радикальної партії Олега Ляшка – 8,5%, за чинного президента України Петра Порошенка – 8,3%.

За лідера партії "Слуга народу" Володимира Зеленського та музиканта Святослава Вакарчука проголосували б по 8,0% опитаних, а за лідера партії "За життя" Вадима Рабіновича – 5,9%. Рейтинг інших кандидатів менше ніж 3%. Майже кожен п'ятий не визначився з вибором.

Як наголошується в прес-релізі, за результатами соцопитування, Ю.Тимошенко посідає сильні електоральні позиції в усіх макрорегіонах, із відносно більш високими показниками на заході, в центрі та на півдні країни. Основна електоральна база А.Гриценка більше зосереджена в західних і центральних регіонах. П.Порошенка підтримують більш-менш рівномірно в усіх макрорегіонах, за винятком сходу. О.Ляшка більше підтримують на півдні та в центрі країни, С.Вакарчука – на заході. Виборців Ю.Бойка, В.Рабіновича та В.Зеленського відносно більше на сході та півдні країни, при чому перших двох відносно більше підтримують на сході, а В.Зеленського – на півдні.

Антирейтинг продовжує очолювати П.Порошенко: 50,4% респондентів не проголосували б за нього ні за яких обставин. Ю.Тимошенко, О.Ляшка, А.Яценюка не підтримали б ні в якому разі 26-29%, О.Тягнибока – 18%, Ю.Бойка – 17%, В.Рабіновича – 15%, В.Зеленського – 13% , С.Вакарчука – 11%.

При цьому 16% опитаних вважають, що наступним президентом буде Ю.Тимошенко, 12,7% – П.Порошенко. Ще 6,7% вважають, що президентом стане Ю.Бойко, 4,7% – В.Зеленський, 3,7% – О.Ляшко, 3,4% – А.Гриценко, 2,9% – С.Вакарчук, 1,9% – В. Рабінович. Майже 40% опитаних не змогли спрогнозувати, хто буде наступним президентом країни.

Як зазначається в результатах дослідження, респонденти мало орієнтуються в тому, що мають намір робити основні кандидати в разі обрання президентом: від 45 до 65% респондентів не орієнтуються в планах кандидатів.

Більш високий рівень обізнаності опитані мають відносно планів Ю.Тимошенко (46%). Дещо менше знають щодо програмних ініціатив О.Ляшка (39%) та П.Порошенка (36%). Майже 60% респондентів нічого не знають про плани Ю.Бойка й А.Гриценка. Двом третинам респондентів нічого не відомо про плани В.Зеленського та С.Вакарчука.

Як правило, краще орієнтуються в планах кандидатів старші виборці. Водночас про плани С.Вакарчука та В.Зеленського краще обізнана молодь.

Майже половина опитаних однозначно мають намір голосувати на виборах президента, ще кожен п'ятий скоріше так, ніж ні

Соціологічне опитування провела соціологічна група "Рейтинг" із 20 липня до 3 серпня 2018 року. Дослідження охопило все населення України від 18 років, репрезентативність була представлена за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Було опитано 2000 респондентів. Похибка дослідження становить не більше ніж 2,2%.