25.06.2015

Росіянам заблокували архів інтернету


Сервіс зберігання копій веб-сторінок The Wayback Machine, який розташований за адресою web.archive.org, заблокований російським наглядовим органом Роскомнагляд


Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Радіо Свобода. 

Приводом до блокування стала опублікована на сайті сторінка під заголовком "Одиночний джигад". Згідно з даними на сайті Роскомнагляду, було обмежено доступ тільки до конкретної сторінки. Але, як повідомляють російські користувачі мережі, станом на 12:40 за допомогою звичних інструментів не відкривалася ані адреса сервісу The Wayback Machine (archive.org/web/), ані сайт некомерційної організації archive.org.

Саме через цей сайт нині в Україні доступна "Пам’ятка споживачам при відвіданні окупованих територій", яку в Росії вважають "публічними закликами до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії". Після оприлюднення цього повідомлення Роскомнагляд заблокував сайт організації (ozpp.ru), яка поширила "Пам’ятку".

The Wayback Machine – сервіс, який протягом 18 років збирає копії веб-сторінок. На сервісі можна подивитися, як виглядала та чи інша сторінка в певну дату. Архів містить понад 485 млрд сторінок.