31.07.2015

Мерія Луцька забезпечила безкоштовними квартирами суддів, СБУшників і матір екс-начальника митниці

Протягом жовтня 2011 – грудня 2014 років у Луцьку понад 170 сімей отримало житло дуже дешево або взагалі безкоштовно. В їх числі чиновники, прокурори, міліціонери, судді. Дехто з них вже приватизував службове житло. Про це йдеться у матеріалі Юрія Горбача і Валентини Куць на порталі «Четверта влада».
За останні три роки поліпшили свої житлові умови троє суддів – усі з Апеляційного суду Волинської області. Судді Олександр Пазюк і Зоряни Бовчалюк отримали 3-кімнатні квартири. У грудні 2014 року виділили 2-кімнатну квартиру Людмилі Матвійчук.

Безкоштовне житло дісталося майже половині керівного складу Департаменту фінансів Волинської ОДА, включаючи начальника та його заступника. У жовтні 2014 року приватизував службову квартиру екс-заммера Микола Іванюк.

Також журналісти знайшли квартиру колишнього начальника УБОЗ МВС області Сергія Горбатюка. Житло загальною площею 74 кв. м йому надали у вересні 2011 року. Через три місяці квартиру вивели зі службового житлового фонду, а на початку 2012 р. Горбатюк її успішно приватизував. Після Євромайдану Горбатюка звільнили, але протягом 2014 р. він ще встиг попрацювати на аналогічній посаді в Івано-Франківській області, і в жовтні минулого року був звільнений у зв'язку з люстрацією.

У грудні 2013 року у розпал подій Євромадану отримав службову квартиру площею 79 кв. м начальник підрозділу МВС області Дмитро Шпига. Після зміни влади у квітні 2014 р. Шпига очолив МВС Волинської області. За рік квартиру Шпига вивели зі складу житлового фонду, інформації про її приватизацію нараз немає.

Наприкінці 2012 року міськвиконком виділив однокімнатну квартиру площею 20 кв. мГалині Микитюк, голові Волинської обласної організації профспілки працівників соціальної сфери. Галина Пилипівна є матір'ю депутата Волинської облради, екс-керівника Ягодинської митниці, Романа Микитюка. Повідомляється, що жінка перебувала на квартирному обліку з 2003 року. Журналіста пані Микитюк повідомила, що квартиру приватизувала у тому ж 2012 році і тепер помаленьку робить там ремонт. Недавно у пресі з'явилась інформація, що Романа Микитюка можуть призначити начальником Волинської митниці.

«Враховуючи те, що сім'я Микитюків має непоганий бізнес на Турійщині, а сам Роман Володимирович із сім'єю ще за 2012 рік задекларував мільйонні статки, то постає питання чи доцільно було виділяти житло саме Галині Микитюк, а не якійсь багатодітній чи малозабезпеченій сім'ї», – зазначають автори статті.

Офіційно із відповіді Луцької міської ради на запит та житлових рішень міськвиконкому випливає, що протягом жовтня 2011 – грудня 2014 років у Луцьку забезпечили житлом понад 170 сімей. Сюди входить як розподіл комунального та державного житла, так і надання службових квартир. Журналісти підрахували, що 16,3% житла отримала прикордонники, 14,6% – «чорнобильці», 13% – навчальні заклади, 7,9% – прокуратура міста і області, 7,9% – чиновники, 5,6% – працівники міліції, 5% – учасники бойових дій і війни, 2,2% – СБУ, 1,7% – судді, 1,7% – артисти, спортсмени, 0,6% – працівники ЖКП, 19,6% – інші (постраждалі від обвалу будинку на вул. Рівненській у 2012 р., інші особи, підстави для надання квартир яким не вказані).

http://vilni-novyny.blogspot.com/2015/07/meriya-lutska-zabezpechyla-bezkoshtovnymy-kvartyramy-suddiv-sbushnykiv-i-matir-eks-nachalnyka-mytnytsi.html