29.05.2015

Росія офіційно зреклася своїх ГРУшників і назвала їх найманцями

Росія вважає Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва "найманцями" та "поліцейськими ЛНР". Таку позицію РФ озвучив консул Олексій Грубий на зустрічі з адвокатами росіян – Костянтином Кравчуком та Оксаною Соколовською, повідомляє ТСН.
"На даний момент офіційна позиція Росії, зі слів Грубого, така, що ці військовослужбовці, у яких в грудні 2014 року сплив термін контракту (з армією – прим.ред.) – найманці та нічого спільного з російською армією не мають", - повідомив Кравчук - захисник Александрова.
Водночас консул зауважив, що Росія робить усе можливе, аби не допустити виходу таких "найманців" за межі так званих "ЛНР" та "ДНР". Це, за словами дипломата, шкодить іміджу Росії. Грубий запевнив, що буде відвідувати Александрова та Єрофеєва у шпиталі та намагатиметься забезпечити зв'язок з родиною. Консул навіть пообіцяв зробити все можливе, аби родичі приїхали до Києва та переконались, що на заарештованих не чиниться жодний тиск, що їх не піддають тортурам, а навпаки - утримують у гідних умовах та забезпечують необхідне лікування.
Адвокат Кравчук розповів, що після цієї зустрічі вони з Соколовською відвідали своїх підзахисних і розповіли, що Росія офіційно вважає їх "найманцями" та "поліцейськими ЛНР".

Військовослужбовці були обурені такою позицією рідної держави і запевнили, що це не правда.
Нагадаємо, 16 травня на Луганщині українські бійці спіймали двох бойовиків – ними виявились військові з частини ГРУ, що базується у Тольятті, Олександр Александров та Євген Єрофеєв. Росія, після роздумів, визнала, що бійці їхні, але вже звільнені.
Спецпризначенців транспортували до Києва – тут вони дали розлогі свідчення щодо своїх дій та мети перебування в Україні. 
27 травня, заарештований російський військовий Євген Єрофеєв подав скаргу на рішення Шевченківського суду столиці про його арешт. На відміну від Єрофєєва, Олександр Александров свій арешт не оскаржуватиме. Проте подання про зняття обвинувачень у тероризмі його адвокат також підготував та направив до Генпрокуратури.
 Зустріч з консулом полонених ГРУшників відбулась 28 травня, близько 17 години.