16.08.2017

В Україні чекають дешевих дизельних авто з Німеччини

дизель

Цього тижня у Німеччині продовжує розпалюватися скандал навколо дизельних авто і махінацій з показниками шкідливих викидів. Щоб розрядити обстановку і уникнути тотальної заборони на дизельні авто в містах, автовиробники почали пропонувати премії за здані в утиль старі дизельні авто в обмін на нові.

Величина премій досягає від 2000 до 10 000 євро. Однак пропонує їх не тільки Volkswagen, а й інші німецькі автоконцерни, пише Поштівка.

52% німців схвалюють премії в результаті заміни старих дизельних автомобілів на нові. 30% виступають проти цієї ініціативи німецьких автовиробників. 48,6% водіїв дизельних авто підтвердили, що дана пропозиція залучить їх придбати новий дизельний автомобіль. Такими є результати опитування, проведеного інститутом Insa.

Представник партії Зелених Олівер Крішер застеріг, що ця ініціатива автовиробників призведе до поширення проблеми забруднення навколишнього середовища на бідні країни, зокрема на Африку, оскільки автовиробники не можуть запобігти тому, що старі автомобілі зрештою виявляться за кордоном і далі там будуть використовуватися. За словами Крішера, "цинічно ті автомобілі, які тут більше не відповідають стандартам, просто відправляти в інші країни".

Раніше німецькі автовиробники пообіцяли переобладнати п'ять мільйонів дизельних авто для зниження рівня викидів в атмофсеру, а також ряд премій для власників старих дизелів, які будуть обмінювати їх на нові моделі. Крім того, на німецькому ринку істотно впали ціни на вживані автомобілі, але після оголошення програм утилізації, ціни почали стабілізуватися.

Тим часом, старі німецькі авто хлинуть не тільки в Африку, про яку згадав Олівер Крішер, але і в Україну, вважають експерти. Вітчизняні оператори очікують напливу як нових авто з німецького ринку, від покупки яких відмовляються в самій Німеччині, так і вживаних авто. На хвилі чуток про можливу заборону в'їзду в окремі міста дизельних авто, прагматичні німці взяли курс на позбавлення від старих авто.

Хоча за опитуваннями, лише кожен п'ятий з опитаних, які планують змінювати машину, розглядає можливість покупки електромобіля. Але довіра до дизельних авто в Німеччині грунтовно підірвана. Цю тему часто обговорюють в ЗМІ – і німецькі автомобілісти розуміють, що рано чи пізно доведеться відмовитися від звичного укладу життя і дизельного авто.