07.08.2017

НАБУ підозрює членів НКРЕКП у злочинній змові для затвердження Роттердам+

НКРЕКП вовк
Дмитро Вовк, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) підозрює главу і членів Національної комісії регулювання енергетики в змові з енергогенеруючими компаніями при затвердженні формули по визначенню оптової ціни електроенергії, яка відома як Роттердам+.

Про це говориться в визначенні Солом'янського районного суду м. Києва від 10 липня, повідомляє Поштівка.

НАБУ направило до суду ряд клопотань, якими просило допустити детективів до банківських документів Центренрего і Дніпроенерго для перевірки обгрунтованості затвердження формули Роттердам+.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що голова і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ДК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року за розробку порядку формування оптової ринкової ціни (Роттердам+) забезпечили включення в нього наперед необоснованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії в оптовий ринок", – говориться в постанові суду.

Суд відхилив всі клопотання НАБУ.

Бюро проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП, які в 2016 році ухвалили постанову № 289 "Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії" (формула Роттердам +).

На думку слідчих, це привело до економічно необґрунтованого збільшення цін на покупку електроенергії ДП Енергоринок у енергогенеруючих компаній.

НАБУ також вважає, що посадові особи НКРЕКП, діючи умисно в інтересах генеруючих компаній, на виконання злочинних домовленостей, використовуючи необґрунтовану формулу розрахунку вартості енергетичного вугілля, здійснили розрахунки прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії за завищеною вартістю енергетичного вугілля на 2-4 квартали 2017 року.

"Це дозволило генеруючим компаніям теплових електростанцій отримати надприбутки з виробництва та подальшого продажу електричної енергії в Оптовий ринок електроенергії, а споживачі е/е безпідставно зазнали витрат на її покупку", – йдеться в ухвалі суду.

Як повідомлялося, в березні 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення ринку оптової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЭС продадуть електроенергію на ринок. В ній, зокрема, обліковується ціна на вугілля.

Відповідно до цієї методики, вартість вугілля в виробництві вугільно-теплової генерації розглядається за формулою "вартість вугілля в порту Роттердам + вартість його доставки в Україну".