17.08.2017

У Києві децентралізація обернулася тотальною монополізацією об’єктів ЖКГ – експерт


У Києві децентралізація обернулася тотальною монополізацією об'єктів житлово-комунального господарства (ЖКГ).


Таку думку висловив екс-міністра ЖКГ, голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко під час прес-конференції, повідомляє Поштівка.
"Киян обдурили з головним – з децентралізацією в Києві. У нас відбулася тотальна монополізація, і замість 140 ЖЕКів зробили монопольних компаній", – зазначив експерт.
За його словами, в результаті перетворень в місті тепер кожний район столиці, який за кількістю населення відповідає обласному центру в країні, контролюється всього однією компанією, що в умовах відсутності механізмів контролю виключає прозорість і об'єктивність встановлення розміру тарифів.

При цьому Олексій Кучеренко додав, що кожна з 10 керуючих компаній не зацікавлена ​​в приході інвестицій в багатоквартирні будинки – на капремонт, енергозберігаючі системи, модернізацію внутрішніх мереж, а, навпаки, має на меті "викачати" максимально коштів власників житла при мінімальних вкладеннях.

У той же час, на думку екс-міністра, вирішення глобальних проблем та амортизація будинків повністю лягають на плечі власників квартир.

Нагадаємо, в Києві з першого липня майже в два рази підвищили тарифи на обслуговування будинків та прибудинкових територій (т.зв. "квартплата"). Якщо раніше за один квадрат доводилося платити, наприклад, 3,14 гривні, зараз – 5,8 гривень, якщо платити до 20 числа, і 6,4 гривень, якщо заплатити пізніше.